Obiecuje więcej,

daje mniej!

Łk 16, 9-15

Jak to mówi Kohelet, na wszystko jest czas: „Jest czas rodzenia i czas umierania, …” W moim życiu, jak w życiu wielu młodych ludzi, był czas zachwytu komputerami i informatyką. Szukając odpowiedniego komputera sprawdzałem po dwadzieścia razy jego możliwości. Godzinami siedziałem w internecie aby znaleźć sprzęt z odpowiednio dobrym procesorem, dużym dyskiem, czy prawie idealnym monitorem. Częściowo można było usprawiedliwić te wielogodzinne poszukiwania dobrego sprzętu. Ostatecznie nie chodziło o posiadanie super sprzętu ale o zakup takiego, który dobrze spełniałby swoją funkcję w mojej posłudze kapłańskiej.

Z drugiej jednak strony, nie pamiętam, abym w tamtym okresie mego życia, tyle samo czasu i energii poświęcał na pogłębianie wiedzy teologicznej czy duszpasterskiej.

Świat, w którym żyjemy kusi nas wielkimi możliwościami posiadania i poznania. Oferuje nam wiedzę i dobra materialne. Daje dużo, ale nie wszystko. Obiecuje więcej, daje mniej. Świat kusi nas niczym dobra reklama, która wmówiła umierającemu z głodu człowiekowi, że w sytuacji, w której obecnie się znajduje, najważniejszy jest dla niego czterowarstwowy papier toaletowy marki „Wieczny odpoczynek”.

Często zaślepieni „błyskotkami” tego świata, zamiast z nich korzystać zaczynamy im służyć!

„Nie możecie służyć Bogu i Mamonie!”

A przecież służyć powinniśmy tylko naszemu Bogu!

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s